Kan Grubuna Göre Karakter Özellikleri

Kan grubunuz kişiliğinizin nasıl olduğunu büyük ölçüde ortaya çıkarabilir. Kan grubunuz sayesinde kişiliğinizin karanlık ve aydınlık yönlerini öğrenebilirsiniz. Japonya’da kan grupları ve kişilik özellikleri üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda kan gruplarının hangi kişilik özelliklerinin ön plana çıkmasını sağladığı belirlendi. 1970 yılında Masahiko Nomi adlı bilim insanı tarafından yapılan bu çalışma günümüzde de ilgi görmektedir. Japonya’da personel alımı yapılırken bazı alanlarda insanların kişilik özellikleri üzerinde durulmaktadır. İnsanlar sorgu altındayken kişiliklerini tam olarak yansıtamadığından dolayı kan grupları referans alınarak kişilik testleri yapılmaktadır ve kan gruplarına göre sahip oldukları kişilik özellikleri tayin edilmektedir.

A kan grubu kişilik özellikleri

Bu kan grubunda olan kişiler kişiliklerini her zaman ön plana çıkarır. Arkadaşlık ilişkileri mükemmel olup her zaman karşısında yer alan kişiyi dinlemeden hareket etmezler. Bunca güzel özellikleri olsa da kendi duygularını herkese anlatmazlar. İçine kapanık bir yaşam sürdüklerinden dolayı bu kan grubunda olan kişiler sıklıkla depresyon gibi psikolojik problemlerle mücadele etmek zorunda kalır.

A kan grubuna uygun olan meslekler nedir diye baktığımızda muhasebecilik, kütüphanecilik, avukatlık, yazarlık ve ekonomistlik gibi meslek dallarında başarılı olduklarını görüyoruz. Sevgi ve aşk konusunda da dinlemeyi bildiklerinden dolayı her zaman mutluluğu yakalarlar. İlişkilerinde olan olumsuzluklarda da içine kapanık bir ruh hali sergilediklerinden dolayı çoğu zaman kendilerini yerler. A kan grubu karakter özellikleri ise şu şekildedir.

 • En olumsuz durumlarda bile sakinliklerini koruyarak sabırlı davranırlar.
 • Olumsuzluklara karşı dayanıklı oldukları için güvenilir karakterdiler.
 • Geleceği her zaman düşünüp gelecek ile alakalı hayatlarına yön verecek türden planlar yaparlar.
 • Kendi canları yanacak dahi olsa her konuda adildirler.
 • Sır tutma özellikleri vardır. Kendi hayatlarında olup biten şeyleri başkalarına anlatmayı sevmezler

B kan grubu kişilik özellikleri

B kan grubunda olan kişiler duygularını hiç zorlanmadan açığa vurabilir. Toplulukları hitap etme kabiliyetleri olduğu için güçlü arkadaşları vardır. Hitap güçlerinin gelişmiş olmasındaki en büyük neden beden dili hareketlerini kullanmalarıdır. Hisleri kuvvetli olduğu için genellikle hataya düşmezler. B kan grubunda olan kişilere uygun olan meslekler arasında dedektiflik, gazetecilik, psikiyatr ve siyaset vardır. Sevgilileri ile iyi geçinmeyi bildiklerinden dolayı mutlu bir aşk hayatlarının olduğu söylenebilir. B kan grubu kişilik özellikleri arasında şunlar da yer almaktadır.

 • Merak duyguları yüksektir. Etrafında olan ve ilgisini çeken her şeyle yakından ilgilenirler.
 • Hükmetmeyi sevdiklerinden dolayı bir olumsuzlukla karşılaşmayı asla kabul etmezler. Bir olumsuzlukla karşılaştıkları zaman aşırı derecede sinirlenirler.
 • Her ne kadar her zaman başarıyı yakalasalar da sürekli olarak bir şeye odaklanıp başarılı olmak istediklerinden dolayı diğer görev ve sorumluluklarını çoğu zaman ihmal ederler.
 • Kendilerine emir verilmesini sevmediklerinden dolayı genelde tek başlarına çalışırlar.
 • Bir işi yaparken zihinlerinin dağılmasından nefret ettikleri için kendi başlarına kalmayı yani yalnızlığı sevdikleri biliniyor.

AB kan grubu kişilik özellikleri

Kişilik açısından en değerli kan grubu nedir denilse şüphesiz uzmanlar AB kan grubu diyecektir. AB kan grubu kişilik analizi özellikleri sayılırken ileri düzey akılcılıkları üzerinde durulur. Çok iyi derecede planlama ve organizasyon yaparlar. Adrenalin hormonu salgılanmasını sağlayacak olan her aktivite bu kan grubunda olan kişilerin ilgisini çeker. Bu yüzden aşırı derecede yoğun bir ruh halleri vardır. Diğer tüm kan gruplarıyla iyi geçinmeyi başarın AB kan grubunda olan kişilere uygun olan meslekler arasında halkla ilişkiler, yöneticilik ve işletme müdürlüğü yer alır. Bu kan grubundaki kişilerin diğer kişisel özellikleri de şu şekildedir;

 • İnsanlara nasıl davranacaklarını iyi bilirler. Nazik ve duygusal olmaları karşısındaki kişiler ile iyi iletişim kurmayı sağlar.
 • Empati kurmayı bilirler. Kendilerine yapılmasını istemedikleri bir şeyi çıkarları uğruna dahi olsa yapmazlar.
 • Kendi kişiliklerini sergilemekten hoşlanmazlar. Bu yüzden genelde çift kişiliklidirler. Gerçek kişiliklerini insanlara göstermezler.
 • Etraflarında sürekli arkadaşları olsa da kimi zaman toplumdan kaçarak yalnız kalırlar. Düşüncelerini yalnız kaldıkları zaman daha iyi kontrol ederler.

0 kan grubu kişilik özellikleri

En nadir görülen kan grubu olan 0; güçlü karakterli kişilerde görülen bir kan grubudur. 0 kan grubu kişilik özellikleri arasında rekabetçi olmaları en dikkat çekici özellikleridir. Liderlik özellikleri gelişmiş olan a kan grubuna sahip olan kişiler genelde topluluklar arasında liderlik pozisyonunda yer alır. 0 kan grubuna uygun olan meslekler arasında muhasebecilik, politikacılık, işadamı ve terapistlik yer almaktadır. Sürekli olarak ön planda olmak istedikleri için zaman zaman arkadaşlarıyla ters düşebilirler. 0 kan grubu karakter özellikleri arasında şunlarda yer alır;

 • Liderlik özellikleri gelişmiştir.
 • Düşüncelerini baskı yoluyla kabul ettirmek isterler ve bu yüzden çoğu zaman yalnız kalırlar.
 • Cömert oldukları kadar sevecen yönleri vardır.
 • Yaşamlarında meydana gelen değişimleri kolay adapte olurlar.
 • Güvenilir olsalar da ön plana çıkmak istedikleri için kimi zaman çevresindekilere hata yapabilirler.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here