Derin Kırışıklıklara İyi Gelen Bitkisel Yağlar

Yüzde kırışıklık oluşumu yaşlılık belirtisi olduğu için kimse bu kırışıklıkları görmek istemez. Bu yüzden herkes oluşan derin kırışıklıklardan kurtulmanın çözümünü arar. Kırışıklara iyi gelen yağlar sayesinde cilt üzerinde oluşan kırışıklıkları yok etmek mümkün olduğu gibi yeni kırışıkların meydana gelmesi de engellenebilir.

Derin kırışıklıklara kesin çözüm yoktur. Meydana gelen derin kırışıklıklar sadece büyük ölçüde giderilebilir. Yani bu cilde iyi gelen yağların sorununuzu tamamen ortadan kaldırmayacağını bilmelisiniz.

Kırışıklıklara iyi gelen yağlar, içeriğinde yer alan maddeler sayesinde cildin elastikiyet kazanmasını sağlar. Cilt elastik olduğu zaman sarkmalar meydana gelmez. Bu sayede kırışıklık oluşumu engellenmiş olur.

Yaptığımız mimikler, ifade gücümüzü arttırır. Mimikler sırasında ciltte katlanmalar meydana gelir. Sürekli olarak aynı mimiklerin tekrarlanması da cilt üzerinde kalıcı izlerin oluşmasına neden olur. Biz bu kalıcı izlere derin kırışıklık diyoruz. Yaşın ilerlemesinden dolayı er ya da geç herkes kırışıklıklarla karşılaşmak zorunda kalacak. Ancak alınan çeşitli doğal önlemlerle bu karşılaşmanın tarihi ileri bir tarihe atılabilir. Bu sayede ilerleyen yaşınıza rağmen olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz.

Yüzdeki Kırışıklara İyi Gelen Yağlar

yüzdeki kırışıklara iyi gelen yağlar

Yüzde özellikle göz çevresi kırışıklıkları olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize neden olur. Evde kırışıklık giderici bitkisel yağlar sayesinde yüzdeki kırışıklıkların yok edilmesi mümkündür. Suna Dumankaya ve Ahmet Maranki gibi isimler kırışıkları doğal yağlarla engellemenin mümkün olduğunu ifade ettiği günden beri birçok bayan oluşan kırışıklıkları bu şifalı yağlar ile yok ediyor. Yüz kırışıklığına kesin bitkisel çözüm arıyorsanız sayfamızdaki bitkisel yağlar sizlere yardımcı olacaktır.

# Havuç tohumu yağı: Uzmanlar özellikle güneş altında uzun süre durulmasının cilde zarar verdiğini, kırışıkların oluşumunu hızlandırdığını belirtmektedir. Havuç tohumu yağı cildi güneşin zararlı ışınlarından koruduğu gibi cildin güçlenmesi için gerekli olan nemi de sağlıyor.

Ciltte yer alan hücreler her hücre gibi oksijene ihtiyaç duyar. Kullanacağınız bu yağ cildinizdeki oksijen miktarını arttırır. Havuç tohumu yağı ayrıca antioksidan özelliği taşımaktadır. Bu sayede cildinizde biriken zararlı maddeleri de uzaklaştırıp yaşlılık belirtilerinin oluşmasını engeller.

# Hint yağı: Çok eski zamanlardan beri saç bakımı için kullanılan Hint yağı, cilt için gerekli olan nemi sağlamak için de kullanılır. Bu yağ, ince yapılı bir yağ olduğu için cilt tarafından hızlı bir şekilde emilir.

Eğer kullanmış olduğunuz yağın kısa süre içerisinde etki göstermesi sizler için önemliyle, Hint yağını kırışıklık önleyici olarak tercih edebilirsiniz. Hint yağı sayesinde cildiniz neme doyup kırışıklıklar kısa süre içerisinde yok olacaktır.

# Hindistan cevizi yağı: Bu yağ E vitamini açısından zengin olan değerli yağlardandır. E vitamini cilt hücrelerinin yenilenmesi için gereklidir. Ayrıca bu vitaminin cilde elastiklik kazandırdığı da bilinmektedir.

Antioksidan etkisi olan Hindistan cevizi yağı, cilt üzerinde yer alan serbest radikalleri yok ederek yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırır. Bu yağ günümüzde cilt bakımı konusunda en fazla tüketilen yağlardandır. Bu yüzden piyasada sahteleri de yer almaktadır. Sadece güvenilir yerlerden Hindistan cevizi yağını alıp, bu yağın faydalarından nasiplenebilirsiniz.

# Zeytinyağı: Ülkemizde en fazla üretilip en fazla tüketilen yağlardan olan zeytinyağı, A ve E vitamini açısından zengin olup cildin yaşam kaynağı olarak kabul edilir.

Güneş ışınlarına karşı cildi koruma altına alan bu yağ ayrıca cilt üzerinde bir film tabakası oluşturarak cildi doğadaki kirliliğe karşı da koruyor. Zeytinyağı içeren maskeleri periyodik olarak uygulamanız halinde cildiniz yaşam bulur ve oluşan kırışıklıklar yok olarak cildiniz bebeksi bir hava kazanır.

# Kabak çekirdeği yağı: E vitamini açısından zengin olan bu yağ, cilt üzerindeki lekelerin yok olmasını sağlar. Ayrıca hücrelerin yenilenmesine destek olarak cildinizdeki kırışıklıkların yok olmasına yardımcı olur. Kabak çekirdeği yağı, özellikle güneş lekelerini yok etme konusunda etkilidir.

Bakınız: Vitaminlerin Vücuttaki Görevleri

Göz etrafında oluşan mimik kırışıklıkları kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Kabak çekirdeği yağı, göz çevresine sürülecek olursa oluşan bu kırışıklıklar bir süre sonra büyük oranda yok olacaktır. Cildinizin yeterli oranda nemlenmemiş olmasından dolayı kırışıklık oluşumu her geçen gün artıyorsa kesinlikle kabak çekirdeği yağı sıkıntılarınızın son bulmasını sağlayacaktır.

UYARI! Hangi bitkisel yağ olursa olsun, kesinlikle ciltte açık yara varsa kullanılmamalıdır.

Kırışıklıklara İyi Gelen Yağlar Nasıl Kullanılır?

kırışıklık yağ kullanımı

Papatya, zeytin, Hint, Hindistan cevizi, kabak çekirdeği ve havuç tohumu yağı, cilt üzerine masaj yapılarak uygulanan yağlardır. Cildinize aşırı derecede baskı yapmamaya dikkat edip, küçük dokunuşlarla bu yağları kullanarak masaj yaparsanız cildiniz eski elastikliğini geri kazanır ve oluşan kırışıklıklar kısa süre içerisinde yok olur.

Kırışıklıklara iyi gelen yağlar maalesef herkeste aynı etkinin oluşmasını sağlamaz. Bazı kişilerin ciltleri aşırı derecede hassastır. Bu durum ilgili yağlar kullanıldığında alerjik reaksiyonların oluşmasına neden olur.

Eğer kırışıklıklara iyi gelen bu tarz yağları kullandıktan hemen sonra alerjik reaksiyonlar ortaya çıkarsa bir cilt uzmanına görünmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca bu yağların kullanımını da sonlandırmanız yerinde bir karar olur.

İnsan egolu bir varlık olduğundan dolayı kesinlikle yaşlanmayı kabul etmez. Her birimiz eski güzelliğimizi korumak ve olduğumuzdan daha güçlü görünmek isteriz. İşte bu tip durumlarda bizlere kesinlikle doğanın bir mucizesi olarak kabul edilen kırışıklıklara iyi gelen yağlar yardımcı olacaktır. Asıl önemli olan şeyin ruhunuzun genç kalması olduğunu sakın unutmayın.

Yorum yapın