Miraç Kandili Mesajları Resimli

Kandiller, İslam dininin en özel günleri arasında yer alır. Bu özel günlerde resimli kandil mesajları kullanılarak insanlar sevdiklerinin kandil gecesini kutlar. Sizlere miraç kandili mesajları resimli olarak sunularak sevdiklerinizin kandilini kutlamanıza yardımcı olacağız.

Birçoğumuz kandilimizi bol dua ederek kutlasak da insanlara Miraç kandili nedir diye sorduğumuz zaman çoğu kişi tam bir yanıt verememektedir. Bu nedenden dolayı resimli mesajları paylaşmadan evvel sizlere Miraç kandili tarihçesi hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Miraç Kandili Tarihçesi

Miraç kandili Recep ayının 27. Gecesine denk gelir. Bu özel günde Peygamberimiz olan Hazreti Muhammet (S.A.V) Sidretül Münteha adı verilen kısmı aşarak göğe yükseldi ve Allah katına çıktı. Göğe yükseliş miraç anlamına geldiğinden dolayı da bu gün Miraç kandili olarak kabul edilmiştir. Bazı din alimleri bu göğe yükseliş olayının ruhsal bir şey olduğunu söylese de bu olayın bedenen gerçekleştiğine dair ayet bulunmaktadır.

Peygamber efendimiz miraca çıktığı zaman kendisine şarap, bal ve süt dolu bardaklar sunulmuştur. Kendisi bardaklar içerisinde yer alan süt dolu olan bardağı tercih etmiştir. Bu nedenden dolayı birçok yörede Miraç kandilinde süt içilir. Hatta Konya iline gidecek olursanız bu geceye süt gecesi denildiğini de duyabilirsiniz.

Miraç kandilini önemli yapan diğer hususlardan birisi de bu gecede beş vakit namazın farz olarak kılınmış olmasıdır. Ayrıca bu özel gecede Allah’a şirk koşmayan herkesin er ya da geç cennete gireceği müjdelenmiştir.

Eğer inançlı bir Müslüman iseniz bu kutsal geceyi namaz kılarak ve dua ederek geçirin. Yüce Allah’ın dualarınız kabul etmesini niyaz ederiz. Sevdiklerinizin de bu özel günden haberdar olmasını istiyorsanız sayfamızda yer alan miraç kandili mesajları nelermiş gelin göz atalım.

Miraç Kandiline Özel Resimli Mesajlar

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları

Miraç kandili mesajları

Miraç kandili mesajları anlamlı

Miraç kandili mesajları kısa

Miraç kandili mesajları resimli

Miraç kandili mesajları uzun

İslam dünyasında miraç kandili dışında kutlanan daha birçok kandil bulunmaktadır ve yakın zaman içerisinde yeni kandiller kutlanacak. Kandil tarihleri bağlantısını kullanarak bu yıl hangi kandilin hangi tarihte kutlanacağını öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın