Regaip Kandili Mesajları Resimli

İslam dünyasının en güzel günlerinden birisi olan Regaip Kandili, bol dua ile geçirilen özel günlerden birisidir. Resimli Regaip Kandili mesajları Facebook ve Twitter üzerinden yakınlarının kandilini kutlamak isteyen kişiler tarafından tercih edildiği için sayfamıza en güzel Regaip Kandili mesajlarını ekledik. Bu resimli mesajlar ile yakınlarınızın kandilini kutlayabilirsiniz.

Regaip Kandili Recep ayının ilk Cuma gününe denk gelmektedir. Regaip Kandilinin isminin nereden geldiğini araştırdığımızda bu güne bu ismi meleklerin verdiğini öğrendik. Cuma gününe denk gelen bir kandil olduğundan dolayı daha da büyük öneme sahiptir. Sizlerin de bildiğiniz gibi Cuma günü Müslümanlar için önemli bir gündür. Her kim Cuma gününe denk gelen Regaip Kandilini oruç ve dua ile karşılarsa yaptığı dualar Allah katında kabul olacaktır. Bu nedenden dolayı böylesine önemli bir gün olan bu günü bol dua ile geçirmenizi niyaz ederiz.

Regaip kandili gecesinden nasıl ibadetler yapmalıyım sorusu da merak edilenler arasındadır. Bu günün gündüzünü oruç ile geçirip, akşamında Kuran okumanız tavsiye edilmektedir. Ayrıca elinizden geldiği kadarı ile nafile namazı kılmaya da özen göstermenizde fayda var. Alimler böylesine önemli bir günde en büyük günahlar arasında küslüğün olduğunu belirtiyor. Eğer herhangi bir kişi ile küsseniz bu küslüğü ortadan kaldırmanız tavsiye edilmektedir. Affedilmeyecek suç yoktur. Bu nedenden dolayı küslüğü sürdürmeye de gerek bulunmamaktadır. Gelin böylesine güzel bir günü sevdiklerimize hatırlatmak adına sayfamızda bulunan resimli Regaip Kandili mesajlarından yararlanalım.

Sayfamızda yer alan resimli mesajların tamamı sayfa editörlerimiz tarafından hazırlanmıştır. Bu resimlerin paylaşılması sonucunda herhangi bir kişinin kalbinde Allah aşkını oluşturabilirsek ne mutlu bizlere. Hepinizin kandilini kutlar, hanenize huzur ve bereket gelmesini niyaz ederiz. Kandillerde özellikle akrabalarınızı hatırlamaya ve akraba ziyaretinde bulunmaya özen gösterin. Diğer kandillerin ne zaman olduğunu merak ediyorsanız kandiller bağlantısından diğer kandil tarihleri hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here