Sineklere Karşı Bitkisel Çözüm

Yaz aylarında daha geniş bir üreme alanı bulan sinekler hayatın çekilmez bir hale gelmesine neden olabilmektedir. Özellikle karasinek ve sivrisinek gibi böcekler insanı rahatsız eden sinek türlerinden olduğundan birçok kişi bu mahlukatlardan kurtulmak istemektedir. Sinek ve böceklerden kurtulmak adına kimyasal ürün uzmanları birçok ilaç üretmiştir. Bu ilaçlara tüm eczanelerden ve süpermarketlerden ulaşabilirsiniz. Üretilen sinek öldürücü ilaçların insan sağlığına olumsuz etkileri olduğundan dolayı birçok kişi sineklere karşı doğal çözüm aramaktadır. Sinek ilaçlarının zararlı olduğunu düşünüyorsanız sineklerle doğal yolla baş edebilmek adına biberiye, fesleğen, nane ve limon yağı gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Özellikle sinek ilaçlarına karşı alerjiniz varsa bu ürünler hayatınızın daha çekilir bir hale gelmesini sağlayacaktır.

Sinekleri yok etmek için bitkisel çözümler

Özellikle yaz aylarında çok görülen sivrisinekleri uzaklaştırmak için nanen yağı kullanabilirsiniz. Nane yapı ayrıca karıncıları da uzaklaştırmak için kullanılmaktadır. Kokusu ile sinekleri kovan nanen yapını kullanacaksanız açık yarınızın olmaması gerekmektedir. Nanen yağı en güçlü yağlar içerisinde yer aldığı için cildinizin aşırı derecede tahrip olmasına neden olabilir. Bu yüzden nane yağını çok az miktarda kullanmaya çalışın. Cildi birçok kimyasala karşı alerjen tepkimeler veren kişiler bu yağdan uzak durmalıdır. Cildin daha duyarlı hale gelip alerjik tepkimelerin oluşmasına neden olan nane yağı her ne kadar sinekleri kovsa da daha sıkıntılı problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Sinekleri uzaklaştırmak adına ev ortamında bitkisel çözümler sayesinde sprey yapabilirsiniz. Üzüm çekirdeklerini güzelce ezip bir suyun içerisine koyun. Daha sonra su içerisine alkol ilave edin. Bu karışımı birkaç gün bekletin ve satın aldığınız püskürtmen kabının yani sprey aparatının içerisine koyup kullanın. Hoş koku meydana geleceğinden bu sprey sizleri rahatsız etmeyecek ve sineklerin ortamdan uzaklaşmasını sağlayacaktır. Dini açıdan alkol kullanımı caiz olmadığından ilk olarak nane yağını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Evdeki böcekleri uzaklaştırmak için bitkisel çözümler

Ev ortamında üreyen diğer böcek türleri içerisinde en baş sırada karafatmalar yer almaktadır. Karafatmalar çeşitli hastalıkların yayılmasına neden olan pis böcek türleri içerisinde yer alıyor. Radyasyona dahi maruz kalsa ölmeyen bu böcek türünü çeşitli yollarla uzaklaştırmanız mümkündür. Yapılan araştırmalar sonucunda özellikle yaz aylarında sıklıkla tükettiğimiz salatalığın karafatmaları uzaklaştırma konusunda etkin oldukları tespit edilmiştir. Tezgah altlarına salatalık dilimleri koyarak karafatma gibi böceklerin ev ortamından uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca karıncalar da salatalıktan uzaklaşan böcek türleri arasında yer alıyor.

Küf böcekleri yaz aylarında mutfakta yer alan yiyeceklerin bozulmasından dolayı meydana gelir. Bir sprey kutusu içerisine sabunlu su yapıp bu böceklerin üzerine sıkarak ortamdan uzaklaşmalarını sağlamanız mümkündür. Ayrıca keskin bir kokusu olan sarımsak ta böceklerin ortamdan uzaklaşmasını sağlar. Sarımsak en çok karıncaları uzaklaştırmak için kullanılan bir bitkisel üründür.

Sinekleri ve böcekleri uzaklaştırmak için kimyasal ürünleri kullanmanıza gerek olmadığını makalemiz sayesinde öğrenmiş bulunuyorsunuz. Bahsetmiş olduğumuz bitkisel çözümler sonucunda evde yer alan sinek ve böcek gibi haşerelerden kurtulamıyorsanız derinlemesine ilaçlama yapmanız gerekmektedir. Bu konuda bölgenizde yer alan belediyeden yardım isteyebileceğiniz gibi özel ilaçlama kuruluşlarından da destek alabilirsiniz. Evleri ilaçlayan firmalar her ne kadar ilaçlama sonrasında içeride yer almanın bir sıkıntısı olmadığını belirtse de bizler zararlı kimyasalların yaşam alanınızdan uzaklaşması için bir süre ev içerisinde yer almamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer konaklama imkanınız varsa 1 gün evde uzaklaşmanız yerinde bir karar olacaktır.

19 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Bilim
Kategoriler
Sağlık
Bağlantılar