Uzun Boylu Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli

uzun boylu görünmek için nasıl giyinmeli

Uzun görünmenin yolları kısa boylu olan erkekler ve bayanlar tarafından takıntı haline gelmiş bir durumdur. Uzun boylu görünmek için nasıl giyinmeli konusunda bilgiler veren uzmanlar hem kadınlar hem de erkekler için bilgiler vermeye devam ediyor. Yaş ilerledikten sonra gelişim durduğu için boyun tekrardan uzama ihtimali yoktur. Bu durum da yaşamımız boyunca kısa boylu olmanın sıkıntılarını çekmemize neden olur. Özellikle boyu uzun olan kişilerin yanındayken boyumuzun kısalığı daha fazla ortaya çıkar. Kim bu durum beni etkilemiyor dese de emin olun boyunuzun kısa olması psikolojinizin olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır.

Boy kısalığı günümüz problemleri arasında yer aldığı için hem erkekler hem de bayanlar için geliştirilmiş olan, boyu uzun gösteren ayakkabılar vardır. Bu ayakkabıları kullanarak olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz. Ayrıca kişinin giymiş oldukları da boyunun uzun görülmesine etki eder. Bu doğrultuda sizlere uzun boylu görünmek için nasıl giyinmeli konusunda bilgiler vereceğiz.

Daha uzun görünmek için nasıl giyinmeli?

uzun görünmek için nasıl giyinmeli

Boyu kısa olan ve giydikleriyle boyunu daha uzun göstermek isteyen kişiler kesinlikle bol kıyafetlerden uzak durmalıdır. Ayrıca uzun görüneyim derken demode bir şekilde giyinebilirsiniz. Bu yüzden hem modayı yakın bir şekilde takip etmelisiniz hem de uzun görünmenizi sağlayacak türden elbiseler seçmelisiniz. Daha uzun görünmek için nasıl giyinmeli konusunda uzmanların vermiş olduğu bilgiler şu şekildedir.

  • Pantolon: Olduğunuzdan daha uzun görünmek istiyorsanız pantolon seçiminde dikkatli olmanız gerekiyor. Özellikle paça kısımları dar olan pantolonlar daha uzun görünmenizi sağlar. Dar pantolonlar vücut hatlarını belli ettiğinden dolayı birçok kişi bu tarz dar giysileri giyememektedir. Eğer İspanyol paça gibi bol pantolonları tercih edecek olursanız kesinlikle topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Pantolonunuz bol ve uzun olduğu için giymiş olduğunuz topuklu ayakkabıları da örtecektir ve bu sayede daha uzun görüneceksiniz.
  • Çizgiler: Giysilerinizde çizgiler varsa, çizgilerin yatay değil dikey olması gerekmektedir. Yatay çizgiler kişiyi olduğundan daha kilolu gösterirken, dikey çizgiler boyun olduğundan daha uzun görünmesini sağlar. Sadece elbiselerdeki çizgilere dikkat ederek bile daha uzun görünmeniz mümkündür.
  • Kaban seçimi: Kış mevsimine girildiğinde mont seçimine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Aldığınız montlar bel hizasında değil diz hizasında olmalıdır. Kısa boylu olmasına rağmen pardösü giyen birçok bayan olduğundan daha uzun görünmektedir.
  • Yaka seçimi: Bluz seçimi yaparken bisiklet yaka yerine v yaka bluzları tercih edin. Boynunuzun açıkta kalmasını sağlayacak tüm elbiseler olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlar. Dik yakalar kesinlikle tercih edilmemelidir çünkü dik yaka en fazla kısa görünmeye neden olan yaka türüdür.
  • Yırtmaç: Bacağın büyük bölümünün görünmesini sağlayan, derin yırtmaca sahip olan etekler de boyu uzun gösterme konusunda etkilidir. Düzgün bir bacak yapınız varsa yandan ve derin yırtmaçlı etekleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu tarz eteklere topuklu ayakkabılar uyum sağlıyor. Bacaktaki açıklık uzun görünmenizi sağladığı gibi topuklu ayakkabınız da uzun görünmenize yardımcı olacaktır.
  • Yüksek bel pantolon: Son zamanların modası olan yüksek belli pantolonlar adete kısa boylu bayanların imdadına koşmuş durumda. Bacak boyunun daha uzun görünmesini sağlayan yüksek belli pantolonlar v yakalı bluzlarla kullanıldığında etkili bir şekilde boyun uzun görünmesini sağlar.
  • Elbise rengi: Tek renk elbiseler enteresan bir şekilde boyun uzun görünmesini sağlamaktadır. Mesela lacivert bir eteğin üzerine lacivert bir bluz giyerseniz emin olun olduğunuzdan daha uzun görünürsünüz. Eğer dekolte sizler için sorun oluşturmuyorsa göbeğinizin açıkta kalmasını sağlayacak bluzlar da uzun görünmenizi sağlayacaktır.
  • Mini etek: Bacakların açıkta kalmasını sağlayan her elbise, kişinin daha uzun görünmesini sağlar. Tesettürlü bir bayan değilseniz mini etekleri tercih etmeniz uzun boylu görünmenizi sağlayacaktır.

Uzun görünmek için dikkat edilmesi gerekenler

uzun görünmek için dikkat edilmesi gerekenler

Kısa boylu olmanız sizi rahatsız ediyorsa uzun görünmek için bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Boyunun kısa olmasından yakınan çoğu kişide duruş problemlerinin olduğunu görüyoruz. Özellikle kambur yürümek olduğunuzdan daha kısa görünmenize neden olur. Eğer boyunuz kısaysa giydiğiniz elbiselere dikkat ederek ve daha dik bir şekilde yürümeye çalışarak daha uzun görünebilirsiniz.

Kişinin fazla kilolu olması da olduğundan daha kısa görünmesine neden olur. Mesela 1.60 boyunda olan bir zayıf ve bir kilolu bayanı karşınıza alacak olursanız ilk etapta kilolu olan bayanın daha kısa olduğunu düşünürsünüz. Kilo probleminiz varsa fazla kilolarınızdan kurtularak daha uzun görünebilirsiniz. Aşırı derecede zayıf olmakta da cansız görünmenize ve buna ek olarak boyunuzun kısalığının ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden ideal kilonuzu sürekli olarak korumaya çalışmanız gerekmektedir. Spor yapmak ve dengeli beslenmek size bu konuda ciddi oranda yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here