Vicks Kremin Faydaları Nelerdir?

Türk halkı arasında her derde deva olduğu kabul edilen birçok ilaç vardır ve vicks krem sadece bunlardan birisidir. Vicks kremin faydaları incelendiğinde bu kremin kılcal damarların genişlemesini sağladığını ve bu sayede vücutta yer alan toksinlerin kolay bir şekilde vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olduğunu görüyoruz. Vicks kremin faydaları ilgili krem içerisinde yer alan kafur ve mentol sayesinde ortaya çıkmaktadır. İlgili maddeler sayesinde vücutta yer alan toksinler atıldığından dolayı vicks merhemi sürülen bölgedeki ağrılar kısa süre içerisinde son bulur. Tabi ki mucizevi ilaçlar arasında yer alan vicks kreminin faydaları bunlarla sınırlı değildir. Bu kremin bilimsel olarak kanıtlanmış olan daha çok sayıda faydası bulunmaktadır.

Vicks kreminin faydaları arasında öksürüğü kesmesi bulunuyor. Halk arasında bu krem özellikle kronik öksürükleri ortadan kaldırmak adına kullanılıyor. Eğer sizler de öksürük problemi yaşıyorsanız bu probleminizden vicks kremi sayesinde kurtulabilir. Öksürük sorunu için bu kremi kullanacaksanız gece yatmadan önce bu kremi ayak tabanlarınıza masaj yaparak yedirin. Bunu sadece bir defa uyguladığınızda bile aldığınız olumlu sonuçlar şaşırmanızı sağlayacaktır. Gece öksürmekten uyuyamayan birçok kişi vicks kremi sayesinde başlarına bela olan bu öksürükten kurtulduğunu belirtiyor.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Vicks kremi özellikle kas ağrılarını gidermek için üretilmiştir. Çeşitli egzersizler sonrasında kaslarınızda çekilmez ağrılar ortaya çıktıysa ağrının meydana geldiği bölgeye vicks kremini masaj yaparak sürün. Bir süre sonra kas ağrılarını ortadan kalkacaktır çünkü bu krem içerisinde yer alan maddeler sayesinde kasların rahatlamasına yardımcı olur. Eczacılar vicks kremine benzer özellikte olan farklı kremleri sizlere önerecek olsa da emin olun başka hiçbir kremden bu kadar faydalanamazsınız. Bizler de sıklıkla bu kremi kullandığımızdan dolayı bunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyoruz.

Vicks kremi ayak tırnaklarında meydana gelen mantarlara sürülecek olursa bu mantarlar kısa süre içerisinde iyileşecektir. Mantarlı bölgeye bu kremi sadece 2 hafta uygulayarak tırnak mantarı problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Bir yere bir yerinizi çarptığınız zaman çarpmanın hemen akabinde bu bölgeye vicks kremini sürecek olursanız bu bölgede morarma meydana gelmez ayrıca ilgili bölgede yer alan şişliklerin inmesine yardımcı olur. Mentol içeriği olduğundan dolayı vicks kremi alın bölgesine sürülecek olursa bu krem baş ağrılarınızın azalmasını da sağlayacaktır.

Vicks ağır bir kokuya sahip olduğundan dolayı insanı ısırmaya odaklı olan böcekleri kovucu özelliğe sahiptir. Örneğin sivrisineklerin yoğun bir şekilde yer aldığı bir ortamdaysanız açıkta kalan bölgelerinize vicks kremini sürerek sivrisineklerin size yaklaşmamasını sağlayabilirsiniz. Tabi günümüzde bu tarz haşereleri kovmak için birçok ilaç geliştirilmiştir. Sadece sivrisinekleri kovmak için vicks kremini almak hiç mantıklı değildir.

16 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Bilim
Kategoriler
Sağlık
Bağlantılar