parmak inceltme

Parmakları aşırı derecede dolgun olan kişiler parmak inceltme egzersizleri sayesinde parmaklarını incelterek daha güzel bir görünüme kavuşturabilirler. Parmak inceltme hareketleri alanında uzman kişiler tarafından bulunmuş olup, verimli sonuçlar alınan egzersizlerdir. İlgili hareketler cümleler ile anlaşılmayacak düzeyde olduğundan dolayı sizlere resimli anlatım yapmak istiyoruz.

Güzel düzgün ve ince el parmakları için egzersizler parmaklarının dolgun olmasından dolayı taktığı yüzükler yakışmayan bayanlar tarafından büyük ilgi görmektedir. Parmak inceltme hareketleri sayesinde dolgun parmaklardan kurtulmak mümkündür ancak uzun bir süreç olduğundan dolayı kişinin sabırlı olması gerekmektedir.

Uzmanlar sadece parmak inceltme egzersizi yaparak güzel parmaklara sahip olmanın mümkün olmadığını belirtmektedir. Güzel parmakları olmasını isteyen kişilerin ayrıca çeşitli kozmetik ürünler ile parmaklarına bakım yapması gerekiyor. Parmak bakımını ihmal etmeyen birisiyseniz gelin resimli egzersizlere birlikte göz atalım.

Parmakları inceltmek için yapılan egzersizlerin başında sıkma topları ile yapılan egzersizler yapmaktadır. Herhangi bir spor ürünü satan mağazadan temin edebileceğiniz sıkma toplarını gün içerisinde ortalama olarak yarım saat sıkarak parmaklarınızın incelmesini sağlayabilirsiniz.
parmak inceltmeBu sıkma topları ile yapılan egzersizler parmakların incelmesini sağladığı gibi parmaklarınızın ciddi anlamda güçlenmesini sağlayacaktır. Yarım saatten fazla yapılan bu egzersiz eklemlerin aşırı derecede zorlanmasına neden olduğundan dolayı gün içerisinde elinizi kullanamayabilirsiniz. Bu yüzden aşırı kas gerilmesi meydana geldiği zaman bu egzersizin sonlandırılmasında fayda var.
parmak inceltmeDiğer etkili parmak inceltme egzersizi ise her bir parmağa ayrı şekilde uygulanan bir egzersizdir. Yukarıda resimde yer alan hareketleri en az 20 tekrar yapmak üzere her parmağınıza uygulayın. Zaman içerisinde kaslarınızda esneme meydana geleceğinden dolayı yaptığınız tekrar sayısını azaltabilirsiniz. Elinize biz yere sabit bir şekilde yaslayın ve el ayasının zemin ile birebir temas halinde olmasına dikkat edin. Sonrasında parmaklarınızı teker teker olmak koşulu ile şekildeki gibi yukarı kaldırın. Parmak kaslarınızda yanma meydana geldiği zaman egzersizi sonlandırabilirsiniz.

Parmak inceltme hareketleri genel hatları ile bu şekildedir. Parmakları inceltmek için daha birçok egzersiz bulunsa da uzmanlar bu yöntemlerin en etkili inceltme yöntemleri olduğunu belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here