yılan yağı

Yılan yağı, içerisinde barınmış olduğu Omega 3 sayesinde saça ciddi derecede fayda sağlamaktadır. Yılan yağının faydaları nelerdir konusu özellikle ışıl ışıl görünen saçlara sahip olmak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Yılan herkes tarafından aşırı derecede soğuk bir canlı kabul edildiğinden dolayı yılan yağı piyasaya çıktığı ilk zamanlar büyük ilgi görmemiştir ancak güzellik uzmanları yılan yağının saça faydalarından bahsettikçe bu yağ popüler kozmetik ürünlerinden birisi haline geldi. Yılan yağının üretiminde özellikle bünyesinde aşırı derecede omega 3 bulunduruyor olmasından dolayı Çin su yılanları tercih edilmektedir. Ülkemizde yılan yağı üreten birçok kozmetik firmasının da bu yılanları ithal edip beslediği ve ürettikleri yılanlardan meşhur yılan yağını yaptıkları biliniyor. Ciddi bir ağrısı kesici özelliği de bulunan yılan yapının saça olan faydalarının yanı sıra çeşitli tıp alanlarında da kullanılması beklenilmektedir.

Yılan yağı üretimi ciddi ekonomik gelirler arasına girmiş olduğundan dolayı Çin hükümeti su yılanlarının dış ülkelere çıkarılmasını yasaklamış durumda. Birçok ülke kendi ülkesinde yer alan yılanlardan yağ üretmeyi denemiş olsa da Çin kadar başarılı olamamıştır. Bu nedenlerden dolayı ilgili yılanların çeşitli yasa dışı yollar ile ülkelere sokuldukları bilinmektedir.

Yılan yağının en önemli özellikleri arasında vücutta bulunan yağ ile yer değiştirme özelliğinin olmasıdır. Vücuttaki yağ ile yılan yağının yer değiştirmesi sayesinde aşırı kuru cilde sahip olan kişilerin ciltlerinin nemli hale geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Cildi nemlendirici özelliğinin olmasından dolayı lupus hastalığı gibi birçok deri hastalığının iyileştirilmesinde kullanılmaktadır. Yapılan kanun değişiklikleri ile alternatif tıp dünyasında yer alan birçok uygulama modern tıp dünyasında da kabul edilmeye başlandığından yakın zaman içerisinde yılan yağının tüm eczanelerde satılması bekleniyor.

Yılan Yağının Saça Faydaları ve Kullanımı

Yılan yağının geçmişine inildiği zaman bu yağın eski Mısır medeniyetlerine kadar ulaştığı gözlerden kaçmamaktadır. Mısır medeniyetleri bu yağı çeşitli hayvan yağları ile karıştırarak saçlar için kullanmış ve bu sayede kelliğin büyük oranda önüne geçmiştir. Kelliğe bir çözüm olarak kullanılıyor olmasının en büyük nedeni yılan yağı içerisinde yer alan EPA asididir. Bu asidin kaybolan saçların yeniden çıkmasını sağladığı bilinmektedir.
yılan yağıDökülen saçlar üzerinde yapılan incelemeler yılan yağı sayesinde dökülen saçların yeniden çıktığını göstermektedir. Kepekle, kırılma gibi ciddi saç sorunları da yılan yağı sayesinde önlenebilmektedir. Yılan yağının içerisinde yer alan keratin saçlara nüfus ederek saçların güçlenmesini sağlamaktadır. Yılan yağı sayesinde saç dökülmelerini önleyebilir, kepeklenmeyi ortadan kaldırabilir, saçlarını nemlendirebilir ve saçlarınızın yeniden çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Aktarcılardan satın alabileceğiniz yılan yağını saçlarınıza sürün ve saçlarınıza zarar vermeyecek hassasiyet ile saç diplerinize masaj yapın. Saçınızda yılan yağını yaklaşık olarak yarım saat beklettikten sonra şampuan ile yıkayın. Bunu yaklaşık olarak 1 ay kadar tatbike etmeniz durumunda dökülen saçlarınızın yerine yeni saçların çıktığını, mevcut saçlarınızın ise ciddi derecede direnç kazandığını gözlemleyebilirsiniz. Özellikle mevsimsel geçişlerde meydana gelen aşırı saç dökülmeleri yılan yağı ile önlenebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here