karşılaştığımız sorunlar

Günlük hayat içerisinde meydana gelen sorunlar çoğu zaman hayatın çekilmez bir hal almasına neden olabilmektedir. Birçok kişi günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar nelerdir sorusunu sorduğundan dolayı sizlere en çok karşılaşılan sorunların neler olduğu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Yaptığımız araştırmalar sonrasında günlük hayatta karşılaştığımız sorunları en büyük nedeninin insanlar olduğunu gözlemledik yani hepimizin mücadele etmek zorunda kaldığı sorunlar yine toplum içerisinde yer alan bizim gibi kişiler tarafından oluşturulmaktadır. Çevresel sorunlar dünya genelinde birçok insanın mücadele etmek zorunda kaldığı sorunlar arasında yer aldığından ötürü sizlere maddeler halinde bu sorunların neler olduğu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Günlük Hayatta Karşılaştığımız Sorunlar ve Çözümleri

#Hava kirliliği: Özellikle sanayinin gelişmesi hava kirliliğinin etkilerinin daha fazla hissedilmesine neden olmaktadır. Özellikle gelişmiş ülkeler sanayide gelişmiş olduğundan hava kirliliği en çok mücadele edilen sorunlardan birisi haline gelmiştir.

Hava kirliliğinden kurtulabilmenin en önemli yolu özellikle fabrikalara filtreleme sisteminin zorunlu tutulmasıdır. Her işletme salınım gazlarını fitre edecek olursa hava kirliliği ciddi manada ortadan kalkacaktır.

#Trafik sorunları: İnsanların alım gücü her geçen gün arttığından dolayı araba sayısı da alım gücüne paralel olarak artmaktadır. Artan araba sayısı yüksek olmasına rağmen otoyol potansiyelleri aynı kaldığından dolayı ciddi şekilde trafik sorunları meydana gelmektedir. Trafik sorunlarını ortadan kaldırmanın en ideali yolu ehliyet alımına ciddi şartlar konulmasıdır.

Herkese ehliyet verilmez ise trafik ciddi anlamda rahatlar ve bu sayede trafikte yaşanan sorunların büyük bölümü son bulur. Trafikte yer alan sürücüler egoist tavırlarını üzerlerinden atacak olursa yani yayalara daha fazla saygılı olursa trafik sorunlarının kısa süre içerisinde ortadan kalkması muhtemeldir. Bu yüzden insanların bilinçlendirilmesi ilgili sorunların ortadan kaldırılması adına atılacak ilk adımlar arasında yer alıyor.

karşılaştığımız sorunlar

# Kamu kurumlarında kravat bağlamanın zorunlu olması: İnsanların resmi bir havaya bürünmesi adına tüm kamu kurumlarında erkeklere kravat takma zorunluluğu getirmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda bağlanan kravatın özellikle psikoloji üzerinde olumsuz etkilerinin olduğu tespit edilmiştir.

Kılık kıyafet düzenlemesinde değişiklikler yapılacağı gündeme gelse de henüz kravat bağlama ile ilgili bir gelişme bulunmamaktadır. Bu nedenden ötürü kravat bağlama zorunluluğunu günlük hayatta karşılaştığımız sorunlardan birisi olarak görebiliriz.

# İnsanların saygısız olması: Günlük yaşantımızda karşılaştığımız sorunların temelinde insanların saygısız olması yer almaktadır. Örneğin markete gittiğimizde kasiyer ile daha erken muhatap olmak isteyen kişiler sıramızı kaparak hakkımızda girerler.

Bu tip durumların yaşanmasındaki temel sebep insanların saygısız olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle genç bireyleri saygılı olma konusunda iyi bir eğitim verirsek günlük yaşantımız daha konforlu hale gelecektir. Sorunsuz bir gelecek istiyorsak şu anki nesli düzeltmek yerine gelecek nesle daha saygılı bir psikoloji sağlamamız gerekmektedir. Bu duruma dikkat edilirse önümüzdeki 50 sene içerisinde yaşanan sorunların büyük bölümü ortadan kalkar.

Bu makalemizde sizlere elimizden geldiğince günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar nelerdir konusunda bilgi vermeye çalıştık. peki, siz günlük hayatta karşılaştığımız sorunları nasıl çözüyorsunuz? Çözüm yollarınızı paylaşarak tüm okurlara destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here